niedziela, 1 września 2013

Moje EDC

EDC, czyli everyday carry, to przedmioty noszone na co dzień,  bez których praktycznie nie ruszam się z domu. Szczegółowe wyjaśnienie pojęcia EDC oraz sporo zdjęć przykładowych zestawów można znaleźć na stronie everydaycarry.pl





W skład mojego EDC wchodzą:


- Telefon Samsung Solid E2370 (opisywałem go tutaj). Telefon jest wodo- brudo- i wstrząsoodporny. Bateria wytrzymuje ok. 2 tygodni, ma on również wbudowaną latarkę. 

- Skórzany portfel. W środku bieda, dokumenty i kilka plastrów na wszelki wypadek. 

- Nóż składany RAT-1 (opisywałem go tutaj). Do noża przywiązana jest taktyczna rezerwa linki spadochronowej. Czacha służy do lansu ;) 

- Zegarek Casio Edifice EF-125. Jego odporność na wodę wynosi 100M, co według wikipedii oznacza że zegarek jest "odporny na zanurzenie i nurkowanie bez akwalungu". Bateria według zapewnień producenta wytrzymuje 10 lat. 

-Gaz pieprzowy Walther Pro Secur 53 ml o strumieniu punktowym. Oznacza to że  pojemnik nie wytwarza "chmury", a wypuszcza strumień żelu. Jest to jeden z najmocniejszych gazów na rynku, choć ustępuje produktom firmy Saber. "Gaz charakteryzuje się bardzo dużym stężeniem środka obezwładniającego - 10% stężenie OC z 2 milionami jednostek SHU (Scoville'a). Dzięki temu efekty działania trwają do 45 minut. Obezwładnia także osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków." (źródło: bron.pl) 


Zestaw EDC  nie jest stały i ulega modyfikacjom pod kątem przewidywanego przebiegu dnia. Przedstawiony "set" to najczęściej noszony przeze mnie sprzęt. 



5 komentarzy:

 1. Fajny zestaw. Telefon mocny ,ale za bardzo plastikowy. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Do telefonu nie mam zastrzeżeń, jeśli coś odpadnie da się szybko przykleić i dalej działa :) Pozdrawiam również

  OdpowiedzUsuń
 3. I really like the fresh perspective you did on the issue. I will be back soon to check up on new posts! Thank you!
  Great for Kids

  OdpowiedzUsuń
 4. Zegarek podstawa, ja nie wiem jak można tylko w smartfonie mieć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy zestaw. Też posiadam casio i jeszcze mnie nie zawiódł.

  OdpowiedzUsuń