poniedziałek, 27 stycznia 2014

Apteczka Pierwszej Pomocy (29 części) za 7,99

Omawiany zestaw. Źródło zdjęcia: www.jula.pl


Dziś zaprezentuje Wam dostępną w marketach Jula 29 częściową apteczkę. Jak widać na poniższym zdjęciu, etykieta różni się od tej na zdjęciu z oferty na oficjalnej stronie dystrybutora.
Zestaw ten kupiłem głównie ze względu na ciekawe pudełko, w którym planowałem trzymać swoje plastry jako część większej apteczki , którą z reguły mam przytroczoną do plecaka. 

Moja podstawowa  apteczka na plecaku
Apteczka z Juli ma dość kompaktowe wymiary, wynoszą one jedynie 13 x 10 cm.

Zgodnie z opisem zamieszczonym na opakowaniu zestaw zawiera:
-plastry
-środek do odkażania skóry
-przyrząd do usuwania kolców i drzazgPudełko zamykane jest na zatrzask i dzięki dopasowanej pokrywce chroni zawartość przed czynnikami zewnętrznymi. We wnętrzu znajdujemy:
- 4 nasączone spirytusem gaziki, nieco mniejsze od standardowych alcohol-pad'ów, które są dostępne w aptekach
-blister z dwoma "przyrządami do usuwania kolców i drzazg"
- 23 plastry różnych rozmiarów, nieokreślonego producenta
(w sumie 29 elementów - wszystko się zgadza ;) )Przyrząd do usuwania drzazg to nic innego jak hermetycznie zapakowany w blister niewielki, ostry lancet. Do apteczki nie załączono żadnej instrukcji, jednak technologia wyciągania drzazg i kolców przy użyciu załączonego narzędzia jest zapewne taka sama jak w przypadku robienia tego zwykłą igłą.

Za niecałe 8 zł otrzymujemy zestaw pomocny przy typowych w terenie skaleczeniach. Ze względu na mocno ograniczoną różnorodność zawartości zdecydowanie nie jest to jednak komplet mogący służyć za zestaw pierwszej pomocy. 

Cena "apteczki" wydaje się być niska, jednak przeglądając oferty internetowych aptek możemy znaleźć oferty sprzedaży zestawu 22 markowych plastrów poniżej 5 zł, a 10 sztuk gazików nasączonych spirytusem już za 1,99 zł. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz