poniedziałek, 29 lipca 2013

Pancernik Kieszonkowy – Samsung E2370 Solid


Samsung E2370 Solid to telefon z popularnej rodziny modeli o zwiększonej wytrzymałości. Nie jest to najnowszy model – E2370 zadebiutował na rynku w lutym 2010 roku. W przypadku nabywców Solidów to nie najnowsze rozwiązania techniczne są w pierwszej kolejności brane pod uwagę, liczy się wytrzymałość. A tej omawianemu modelowi nie brakuje, co w połączeniu z niską ceną daje nam konkurencyjny produkt dla ludzi wymagających od urządzenia dużej trwałości.W pudełku oprócz telefonu znajduje się ładowarka sieciowa i słuchawki. Telefon posiada w górnej części uchwyt, umożliwiający np. zamocowanie go na smyczy. Obok uchwytu znajduje się dioda LED, spełniająca funkcję latarki. Rozproszone światło wystarcza do świecenia pod nogi podczas nocnego spaceru czy oświetlenia niewielkiego pomieszczenia. Włącznik latarki znajduje się z prawej strony obudowy. Z lewej znajduje się gniazdo słuchawkowe/usb/ładowania. Osłona baterii nie posiada znanej z niektórych solidów śruby mocującej, jest pewnie zamocowana na wcisk. Na jej wewnętrznych brzegach znajduje się uszczelka zabezpieczająca przed dostępem wody. Upuszczenie telefonu nawet na twardą nawierzchnie nie powoduje wypadnięcia pokrywy. Wyświetlacz schowany jest za grubym , przezroczystym plastikiem, który jednak zupełnie nie wpływa na dobrą czytelność 1,77 calowego wyświetlacza. Wzmocniona obudowa spełnia normę IP-54, co oznacza iż producent oficjalnie gwarantuje że telefon wytrzymuje zachlapanie wodą oraz jest odporny na pył. Co jednak rzeczywiście potrafi znieść ten mały twardziel, pokazują poniższe filmy:(oba filmy znalezione na youtubie)

Wrażenia z użytkowania są jak najbardziej pozytywne. Waga i rozmiar telefonu dają wrażenie solidności, jednocześnie telefon nie jest ciężki ani toporny. Jego wymiary pozwalają na ergonomiczny chwyt nawet osobie z dużymi dłońmi. Klawiatura wykonana jest z gumowego tworzywa, wyraźnie odznaczone klawisze pozwalają na wygodną obsługę mokrymi dłońmi, dłońmi ubranymi w rękawice czy podczas przebywania na mrozie. Menu wygląda standardowo, podzielone jest na 9 ikon opisujących najważniejsze kategorie (spis połączeń, kontakty, MP3, Internet, SMS, Moje Pliki, Aplikacje, Aparat, Ustawienia). Przypomina układem i sposobem obsługi klasyczne Nokie. Bateria teoretycznie wytrzymuje 22 godziny rozmówi i 1600 godzin czuwania! Z doświadczenia mogę powiedzieć, że naładowany 14 lutego telefon, przy normalnym użytkowaniu (włączając w to granie w gry), ma 23 lutego 3 kreski baterii na 5 możliwych.

Z dodatkowych atrakcji telefon posiada MP3, aparat i radio FM. Aparat VGA o rozdzielczości zdjęć 640×480, umożliwia również kręcenie filmów o zawrotnej rozdzielczości…160-120. Jest to więc raczej gadżet, umożliwiający okazjonalne wysłanie MMS-a. Możliwy jest montaż karty pamięci MicroSD. Jedynym według mnie znaczącym mankamentem telefonu jest przeglądanie www. Podczas przeglądania nawet niewielkich stron, dedykowanych dla tego typu urządzeń, często pojawia się komunikat mówiący o niemożliwości otworzenia strony ze względu na zbyt małą ilość pamięci.

Podsumowując, jestem zadowolony z telefonu. Postaram się w przyszłości uzupełnić artykuł o długofalowe wrażenia z eksploatacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz